ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Inne

Smartfon nie wystarczy? Zwolnieni fotoreporterzy wracają do pracy Antoni Żółciak

2014-03-06
65 komentarzy
369
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Smartfon nie wystarczy? Zwolnieni fotoreporterzy wracają do pracy
fot. Associated Press
W czerwcu kierownictwo Chicago Sun-Times zwolniło 28 fotoreporterów, stawiając na szkolenie zwykłych dziennikarzy uzbrojonych w iPhone’a. Teraz nieoczekiwanie przywraca cześć działu foto do pracy

Usunięcie praktycznie całego działu reporterskiego w Chicago Sun-Times odbiło się szerokim echem w środowisku. Wydawnictwo zerwało umowę nawet z Johnem H. White, laureatem nagrody Pulitzera z 1982 roku. Zwolnionych zastąpić mieli ich dziennikarze, szkoleni specjalnie pod kątem fotografowania i filmowania iPhone’em, pojawiły się też warsztaty z podstawowej edycji wideo.

Sun Times nie zyskało szczególnej sympatii po podjęciu i wdrożeniu tej decyzji. Związek zawodowy zrzeszający dziennikarzy na terenie Chicago (Chicago News Guild) od jakiegoś czasu negocjował powrót fotoreporterów - ale nie było jasne, czy wrócą bezpośrednio do Chicago Sun Times, czy też do innego tytułu w portfolio wydawnictwa.


"Cichy" protest pod siedzibą Chicago Sun Times / fot. NewsGuild.org
"Cichy" protest pod siedzibą Chicago Sun Times / fot. NewsGuild.org

Wiadomość z początku tego tygodnia jest już jasna - fotoreporterzy zostali ponownie zatrudnieni na swoich dawnych posadach. Pojawiły się natomiast nowe warunki - muszą zajmować się również materiałami multimedialnymi. To jeden z kluczowych elementów polityki wydawnictwa, jeden z tych, dla którego w ogóle doszło do zeszłorocznych zwolnień.

"W Chicago Sun Times zachodzą spore zmiany, czytelników i reklamodawców najbardziej interesują nowe materiały wideo", czytamy w oficjalnym oświadczeniu. "Nowe umowy zapewnią współpracę pracowników z ekipą zarządzającą, co pozwoli sprostać rynkowym wymaganiom".

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl