ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Opinie

Yvan Rodic - A Year in the Life of FaceHunter [recenzja]

2013-07-23
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Yvan Rodic - A Year in the Life of FaceHunter [recenzja]
Facehunter to prawdziwy fenomen. Za pseudonimem kryje się Yvan Rodic - urodzony we francuskojęzycznej części Szwajcarii marketingowiec, który przez kilka lat pracował w Paryżu i Brukseli dla największych agencji, ale znudzony korporacją postanowił skupić się na swojej pasji.

Yvan Rodic
"A Year in the Life of FaceHunter"

Format: 21x15 cm, Oprawa: miękka, Stron: 320, Cena: 99 zł

www.bookof.pl

Zafascynowany modą, kulturą i miejskim stylem, Yvan Rodic założył bloga, na którym od niemal 10 lat publikuje, wyłowione przez niego w miejskim zgiełku, oryginalne stylizacje. Dziś Rodic to najpopularniejszy (obok Sartorialista) bloger modowy. Jego pozycja w środowisku jest niekwestionowana – życie spędza w podróży, bo żadna poważna impreza, pokaz mody czy Fashion Week nie odbywa się bez udziału Facehuntera.

Podsumowaniem ostatniego roku jest jego druga książka A Year in the Life of FaceHunter. I wbrew pozorom Rodic o sobie pisze w niej bardzo niewiele. Każdy rozdział to portret odwiedzonego miasta. Pisany prostym i bezpośrednim językiem felieton oraz kilkustronicowy kolaż świetnych, bardzo naturalnych, ulicznych "snapów".

O czym pisze Facehunter? Nie, nie o salonach i szalonych imprezach z celebrytami. Pisze o duchu miejsca – o jego obyczajach, urokliwych zakątkach, o tym, jacy są i o czym marzą jego mieszkańcy. Jak pracują, jak się bawią i jak odpoczywają. Te krótkie historie pozwalają nam spojrzeć na miejsca, które często znamy, lub które chcielibyśmy kiedyś odwiedzić, z zupełnie innej perspektywy. Jeden z rozdziałów poświęcony jest Warszawie, którą Rodic odwiedzał wielokrotnie. Opisuje ją jako miejsce wyjątkowe - nowoczesne i pełne energii miasto, któremu rytm nadaje nowe, nieobciążone historią, młode pokolenie.

A Year in the Life of FaceHunter to świetna lektura - lekka i pobudzająca. Sprawia, że mamy ochotę rzucić wszystko i wyjechać w świat, a sam Facehunter ukazuje nam się jako skromny i sympatyczny gość, z którym każdy z chęcią poszedłby na piwo. Szczerze polecamy!

Yvan Rodic – A Year in the Life of FaceHunter
Yvan Rodic – A Year in the Life of FaceHunter
Yvan Rodic – A Year in the Life of FaceHunter

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl