ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Konkursy

Nikon Photo Contest - niebawem rusza kolejna edycja Jan Wodziński

2016-08-26
0 komentarzy
47
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Nikon Photo Contest - niebawem rusza kolejna edycja
Nikon zapowiedział kolejną edycję konkursu fotograficznego Nikon Photo Contest. W związku z obchodami 100-lecia firmy, będzie to wyjątkowy konkurs!

Nikon Photo Contest to organizowany od 1969 konkurs fotograficzny, którego 36 edycja otwiera się już niedługo. Przez wiele lat fotografowie rywalizowali ze sobą jedynie w dwóch kategoriach - fotografii kolorowej i czarno-białej. Z biegiem lat konkurs jednak rozwijał się i z edycji na edycję pojawiały się nowe kategorie - np. zdjęcie wykonane przy czasie otwarcia migawki 1/4000 sekundy czy też fotografia podwodna.

"Elegy of Autumn" - zwycięzkie zdjęcie konkursowe w edycji 2012-2013. Fot. Dina Bova
"Elegy of Autumn" - zwycięzkie zdjęcie konkursowe w edycji 2012-2013. Fot. Dina Bova

W związku z nadchodzącym w 2017 roku stuleciem firmy Nikon, japońskie przedsiębiorstwo zadecydowało, że w najbliższej edycji konkursu przyznane zostaną trzy nagrody, w tym nagroda związana z rocznicą powstania firmy - Nikon 100th Anniversary Award. Fotografowie walczący o nią mają zmierzyć się z tematem pod tytułem "Świętowanie". Wziąwszy także pod uwagę, że ponad połowa zgłoszeń z poprzednich edycji konkursu przesyłana była przez osoby poniżej 30 roku życia, Nikon stworzył również nagrodę "The Next Generation Award". Temat, który należy przedstawić aby sięgnąć po to trofeum to "Przyszłość". Ten sam obowiązuje także w kategorii otwartej. Warto wspomnieć, że oprócz fotografii przyjmowane są także zgłoszenia pod postacią video.

"Learning to fly" - zwycięzkie zdjęcie konkursowe w edycji 2010-2011. Fot. Debarshi Duttagupta
"Learning to fly" - zwycięzkie zdjęcie konkursowe w edycji 2010-2011. Fot. Debarshi Duttagupta

Głównym jurorem 36 edycji Nikon Photo Contest został Neville Brody - urodzony w 1957 renomowany grafik i art director z ponad 30-letnim stażem, CEO agencji kreatywnej Brody Associates, która realizuje kontrakty dla takich gigantów jak BBC, The New York Times czy też Universal. Brody jest także twórcą nowego logo konkursu.

"Cave of Hope" - zwycięzkie zdjęcie konkursowe w edycji 2008-2009. Fot. Maung Maung Gyi
"Cave of Hope" - zwycięzkie zdjęcie konkursowe w edycji 2008-2009. Fot. Maung Maung Gyi

Zgłoszenia do edycji 2016-2017 konkursu Nikon Photo Contest można wysyłać od 17 października bieżącego roku do 27 stycznia 2017 roku.

Laureaci maja szansę wygrać cenne trofea - jako nagrodę 100th Anniversary Award Nikon przewidział swoją flagową lustrzankę - model D5, obiektyw AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR oraz 500000 jenów. Nagroda Grand Prize wygląda podobnie, lecz nie ma w niej elementu pieniężnego. Więcej informacji na temat wydarzenia oraz reszty nagród znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu. Warto wspomnieć, że o ile w kategoriach The Next Generation oraz Open można korzystać z dowolnego sprzętu, o tyle aby walczyć o nagrodę The 100th Anniversary Award zgłaszane prace muszą być wykonane sprzętem Nikon.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl