ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Spotkania

Wszyscy Jesteśmy Fotografami - jak czytać książki fotograficzne Krzysztof Mularczyk

2016-06-08
1 komentarzy
9
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wszyscy Jesteśmy Fotografami  - jak czytać książki fotograficzne
Jörg Colberg poprowadzi ostatnie spotkanie WJF. Tematem rozmowy będzie "Instrukcja obsługi, czyli jak czytać książki fotograficzne"

Zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się w środę 8 czerwca o godz. 19:00 (barStudio w Teatrze Studio, Pl. Defilad 1, Warszawa). Temat wieczoru brzmi "Instrukcja obsługi, czyli jak czytać książki fotograficzne". Spotkanie poprowadzi Jörg Colberg.

"Fotobooki zaczęły odgrywać istotną rolę w fotografii" -  mówi Jörg Colberg, pisarz, fotograf, wykładowca i ceniony krytyk książek fotograficznych. "Są one demokratyczną formą oglądania zdjęć: w porównaniu z odbitkami są względnie tanie, a odbiorca może się z nimi zapoznawać we własnym tempie. W swoim wystąpieniu skupię się na tym, co 'robią' książki fotograficzne i jak to 'robią' oraz podzielę się z Państwem wskazówkami, jak z nimi obcować. Moja prezentacja odbędzie się w języku angielskim, ponieważ nie znam jeszcze języka polskiego".

Więcej o spotkaniu na: Fb/wszyscyjestesmyfotografami oraz wszyscyjestesmyfotografami.blogspot.com

Jörg M. Colberg

Pisarz, fotograf, wykładowca i ceniony krytyk książek fotograficznych. Od 2002 r. prowadzi internetowy Conscientious Photo Magazine (cphmag.com), który stał się jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej wpływowych blogów zajmujących się współczesną fotografią. W 2006 roku American Photo umieścił go na dorocznej liście "innowatorów w zakresie fotografii". Publikuje na całym świecie w czasopismach poświęconych fotografii i designowi (British Journal of Photography, Creative Review, Chinese Photography Magazine, FOAM Magazine i in.). Od 2010 roku pracuje na wydziale International Limited-Residency Photography MFA Program w Hartford Art School/University of Hartford, gdzie obecnie obejmuje stanowisko adiunkta. Wykłada również w Massachusetts College of Art and Design (MassArt) i Rhode Island College of Design (RISD). Pierwsza książka Jörga zatytułowana "Understanding Photobooks: The Form and Content of the Photographic Book" ukaże się na początku 2017 r. Mieszka i pracuje w Northampton (USA).

 

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl