ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Artykuł promocyjny

Zanim kupisz: teleobiektyw klasy 70-200 mm f/2,8

2019-09-12
18 komentarzy
55
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zanim kupisz: teleobiektyw klasy 70-200 mm f/2,8
Podpowiadamy, jakich funkcji i możliwości należy oczekiwać od teleobiektywu na przykładzie modelu Tamron SP 70-200 mm f/2,8 Di VC USD G2

Uwielbiane przez profesjonalnych fotografów na całym świecie obiektywy 70–200 mm ze światłem f/2,8 nadają się doskonale do uwieczniania wydarzeń sportowych, dzikich zwierząt, wesel i wielu innych tematów. Uniwersalny zakres ogniskowych, w połączeniu ze stałym, dużym otworem względnym, umożliwiającym uzyskanie na zdjęciach małej głębi ostrości oraz stosowanie krótkich czasów otwarcia migawki, to połączenie, które czyni z nich niezwykle atrakcyjny rodzaj optyki dla każdego fotografa.

Na przykładzie modelu Tamron SP 70-200 mm f/2,8 Di VC USD G2 podpowiadamy czego należy oczekiwać po tego rodzaju teleobiektywie.

Autofokus
Najlepiej sprawdza się
pierścieniowy silnik
ultradźwiękowy. W Tamronie za
precyzję AF odpowiadają dwa
mikrokomputery. Obiektyw
ustawia ostrość już od 95 cm,
a na tubusie możemy ograniczyć
zakres odległości ostrzenia do
3 m. Możliwe jest też ręczne
doostrzanie
Autofokus Najlepiej sprawdza się pierścieniowy silnik ultradźwiękowy. W Tamronie za precyzję AF odpowiadają dwa mikrokomputery. Obiektyw ustawia ostrość już od 95 cm, a na tubusie możemy ograniczyć zakres odległości ostrzenia do 3 m. Możliwe jest też ręczne doostrzanie
1
Autofokus
Najlepiej sprawdza się pierścieniowy silnik ultradźwiękowy. W Tamronie za precyzję AF odpowiadają dwa mikrokomputery. Obiektyw ustawia ostrość już od 95 cm, a na tubusie możemy ograniczyć zakres odległości ostrzenia do 3 m. Możliwe jest też ręczne doostrzanie
Stabilizacja obrazu
Wydajna stabilizacja optyczna przydaje
się zwłaszcza na długich ogniskowych
i w słabym świetle. Układ VC
kompensuje drgania ze skutecznością
do 5 EV. Obiektyw oferuje trzy tryby
pracy: ciągłą stabilizację, tylko
w trakcie ekspozycji oraz wyłącznie
przy panoramowaniu.
Stabilizacja obrazu Wydajna stabilizacja optyczna przydaje się zwłaszcza na długich ogniskowych i w słabym świetle. Układ VC kompensuje drgania ze skutecznością do 5 EV. Obiektyw oferuje trzy tryby pracy: ciągłą stabilizację, tylko w trakcie ekspozycji oraz wyłącznie przy panoramowaniu.
2
Stabilizacja obrazu
Wydajna stabilizacja optyczna przydaje się zwłaszcza na długich ogniskowych i w słabym świetle. Układ VC kompensuje drgania ze skutecznością do 5 EV. Obiektyw oferuje trzy tryby pracy: ciągłą stabilizację, tylko w trakcie ekspozycji oraz wyłącznie przy panoramowaniu.
Ochrona
Jeśli fotografujesz w plenerze
upewnij się że obiektyw ma
system uszczelek.
Ponadto w Tamronie dzięki
warstwie fluorowej,
powierzchnia przedniej
soczewki jest łatwiejsza do
czyszczenia i mniej podatna
na działanie brudu, kurzu,
wilgoci i odcisków palców.
Ochrona Jeśli fotografujesz w plenerze upewnij się że obiektyw ma system uszczelek. Ponadto w Tamronie dzięki warstwie fluorowej, powierzchnia przedniej soczewki jest łatwiejsza do czyszczenia i mniej podatna na działanie brudu, kurzu, wilgoci i odcisków palców.
3
Ochrona
Jeśli fotografujesz w plenerze upewnij się że obiektyw ma system uszczelek. Ponadto w Tamronie dzięki warstwie fluorowej, powierzchnia przedniej soczewki jest łatwiejsza do czyszczenia i mniej podatna na działanie brudu, kurzu, wilgoci i odcisków palców.
Optyka
Optyczne elementy
obejmują zazwyczaj
szkło XLD (eXtra Low
Dispersion) i LD (Low
Dispersion) w celu
wyeliminowania
aberracji w całym
zakresie zoomu,
zapewniając optymalną
rozdzielczość nawet na
krawędziach. Z kolei
powłoki eBAND
w Tamronie z linii G2
zapobiegają refleksom.
Optyka Optyczne elementy obejmują zazwyczaj szkło XLD (eXtra Low Dispersion) i LD (Low Dispersion) w celu wyeliminowania aberracji w całym zakresie zoomu, zapewniając optymalną rozdzielczość nawet na krawędziach. Z kolei powłoki eBAND w Tamronie z linii G2 zapobiegają refleksom.
4
Optyka
Optyczne elementy obejmują zazwyczaj szkło XLD (eXtra Low Dispersion) i LD (Low Dispersion) w celu wyeliminowania aberracji w całym zakresie zoomu, zapewniając optymalną rozdzielczość nawet na krawędziach. Z kolei powłoki eBAND w Tamronie z linii G2 zapobiegają refleksom.
Przysłona
Im więcej listków przysłony,
tym lepiej. Złożona z 9
elementów przysłona
zapewnia przyjemne
nieostrości po przymknięciu
otworu względnego. System
elektromagnetycznego
sterowania zapewnia przy
tym stabilne i płynne
kontrolowanie otworu
przysłony, zarówno dla
aparatów systemu Canon,
jak i Nikon.
Przysłona Im więcej listków przysłony, tym lepiej. Złożona z 9 elementów przysłona zapewnia przyjemne nieostrości po przymknięciu otworu względnego. System elektromagnetycznego sterowania zapewnia przy tym stabilne i płynne kontrolowanie otworu przysłony, zarówno dla aparatów systemu Canon, jak i Nikon.
5
Przysłona
Im więcej listków przysłony, tym lepiej. Złożona z 9 elementów przysłona zapewnia przyjemne nieostrości po przymknięciu otworu względnego. System elektromagnetycznego sterowania zapewnia przy tym stabilne i płynne kontrolowanie otworu przysłony, zarówno dla aparatów systemu Canon, jak i Nikon.
Mocowanie statywowe
Oczekuj jej w zestawie.
Stopka ma standardowy
otwór 1/4 cala,
a w modelach zaawansowanych
będzie
wyprofilowana zgodnie
z systemem Arca-Swiss.
To gwarantuje szybkie
montowanie obiektywu
do wielu statywów
i monopodów.
Mocowanie statywowe Oczekuj jej w zestawie. Stopka ma standardowy otwór 1/4 cala, a w modelach zaawansowanych będzie wyprofilowana zgodnie z systemem Arca-Swiss. To gwarantuje szybkie montowanie obiektywu do wielu statywów i monopodów.
6
Mocowanie statywowe
Oczekuj jej w zestawie. Stopka ma standardowy otwór 1/4 cala, a w modelach zaawansowanych będzie wyprofilowana zgodnie z systemem Arca-Swiss. To gwarantuje szybkie montowanie obiektywu do wielu statywów i monopodów.
Współpraca
z telekonwerterami
Sprawdź kompatybilność!
Zaletą modelu o jasności
f/2,8 jest współpraca
z telekonwerterami
wydłużającymi ogniskową
o czynnik 1,4 lub 2x.
Po podłączeniu pierwszego,
otrzymamy odpowiednik
obiektywu 100–280 mm
f/4, a w drugim przypadku
140–400 mm f/5,6.
Współpraca z telekonwerterami Sprawdź kompatybilność! Zaletą modelu o jasności f/2,8 jest współpraca z telekonwerterami wydłużającymi ogniskową o czynnik 1,4 lub 2x. Po podłączeniu pierwszego, otrzymamy odpowiednik obiektywu 100–280 mm f/4, a w drugim przypadku 140–400 mm f/5,6.
7
Współpraca z telekonwerterami
Sprawdź kompatybilność! Zaletą modelu o jasności f/2,8 jest współpraca z telekonwerterami wydłużającymi ogniskową o czynnik 1,4 lub 2x. Po podłączeniu pierwszego, otrzymamy odpowiednik obiektywu 100–280 mm f/4, a w drugim przypadku 140–400 mm f/5,6.
Regulacja obiektywu w domu
Opcjonalna konsola TAP-in pozwala przy pomocy portu
USB połączyć obiektyw firmy Tamron z komputerem
i w ten sposób aktualizować oprogramowanie
sprzętowe obiektywu, personalizować pozycje
autofokusa i regulować konfigurację mechaniczną oraz
preferencje dotyczące obsługi, np. funkcje przycisków.
Regulacja obiektywu w domu Opcjonalna konsola TAP-in pozwala przy pomocy portu USB połączyć obiektyw firmy Tamron z komputerem i w ten sposób aktualizować oprogramowanie sprzętowe obiektywu, personalizować pozycje autofokusa i regulować konfigurację mechaniczną oraz preferencje dotyczące obsługi, np. funkcje przycisków.
8
Regulacja obiektywu w domu
Opcjonalna konsola TAP-in pozwala przy pomocy portu USB połączyć obiektyw firmy Tamron z komputerem i w ten sposób aktualizować oprogramowanie sprzętowe obiektywu, personalizować pozycje autofokusa i regulować konfigurację mechaniczną oraz preferencje dotyczące obsługi, np. funkcje przycisków.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl