ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Profoto A1 - i na aparat, i do studia Krzysztof Mularczyk

2017-09-19
2 komentarzy
15
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Profoto A1 - i na aparat, i do studia
Profoto prezentuje swoją pierwszą błyskową lampę systemową zakładaną bezpośrednio na aparat. Model A1 będzie zgodny z pomiarem błysku  Canon i Nikon

Profoto A1 to najmniejsza lampa jaką do tej pory wyprodukował szwedzki producent. Znany i ceniony w branży studyjnej postanowił wprowadzić na rynek produkt dość uniwersalny. A1 może być montowana na gorącej stopce aparatu i działać jak systemowa lampa błyskowa zgodna z pomiarem błysku firm Canon i Nikon, lub pracować jako zdalnie wyzwalana mała lampa studyjna w pełni kompatybilna z radiowym sterowaniem AirTTL systemu Profoto.

Nową lampę wyposażono w okrągłą głowicę emitującą światło, które ma być naturalne, z przyjemnym miękkim rozproszeniem. Zestaw zawiera również inteligentne magnetyczne mocowanie i trzy dedykowane modyfikatory światła: Dome Diffuser (kopuła dyfuzyjna), Wide Lens (dyfuzja szerokokątna), Bounce Card (karta odbłyskowa). Akcesoria mogą być nakładane razem dając większe możliwości kreacji światła. A1 posiada wbudowane światło pilotujące LED, które ułatwia ustawienie światła i weryfikację jego współgrania z cieniem.

Maksymalna energia błysku wynosi 76 Ws. Można ją regulować w zakresie 9 przysłon oraz korzystać z trybu HSS. Lampa oferuje wsparcie autofokusa oraz zmianę zoomu głowicy. Wbudowano w nią również przekaźnik AirTTL systemu Profoto. Dzięki niemu może zdalnie komunikować się  z innymi lampami Profoto i  je kontrolować.

Profoto A1 ma wbudowany wysokopojemnościowy akumulator Li-Ion, który wytrzymuje bez spadku wydajności do 4 razy dłużej niż baterie AA. Akumulator A1 ładuje 4 razy szybciej niż inne rozwiązania dedykowane do stosowania bezpośrednio z aparatu - to znaczy w 1,2 s do pełnej mocy. Producent określa wydajność baterii na 350 błysków z pełną mocą, a czas ładowania akumulatora do 80 minut.

Przy wymiarach 108 × 75 × 165 mm Profoto A1 waży 560g razem z baterią.

Profoto A1 ma kosztować 4290 zł. Produkt dostępny będzie pod koniec października.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl