ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Leica M10 - szybsza, prostsza i piękniejsza Krzysztof Mularczyk

2017-01-18
16 komentarzy
144
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Leica M10 - szybsza, prostsza i piękniejsza
Przeprojektowana matryca oraz jeszcze prostszy i bardziej elegancki design. Zaprezentowano pełnoklatkowy cyfrowy dalmierz Leica M10

Zaprezentowany dzisiaj cyfrowy dalmierz Leica M10 to według producenta przełomowa konstrukcja. Nowy model został poważnie odchudzony o 4 mm i teraz ma 33,75 mm grubości. Nowy wygląd to także ograniczone do minimum przyciski. Na tylnej ściance znajduje się jedynie joystick i pokrętło sterujące oraz trzy przyciski: trybu Live View, odtwarzania i menu. Na górze pokrętło czasów ekspozycji i czułości ISO, a z przodu przycisk funkcyjny i przełącznik ramek w wizjerze.

Jest też nowy wizjer, który ma teraz większe powiększenie o wartości 0,73x i większą odległość źrenicy wyjściowej, co ma ułatwić kadrowanie m.in. osobom w okularach.

A co w środku? Pełnoklatkowa matryca ma nadal 24 Mp, ale przeprojektowano w niej mikrosoczewki na fotodiodach, aby lepiej zbierały promienie światła padające pod małymi kątami przy zdjęciach z obiektywami szerokokątnymi i bardzo jasnymi. Nie ma też optycznego filtra dolnoprzepustowego, ani dodatkowego filtra podczerwonego - jego rolę przejęła szklana płytka chroniąca czujnik. Zdjęcia mają mieć więc lepszy kontrast, wyższą rozdzielczość, niższy poziom szumu i wyższy zakres tonalny w stosunku do modelu M (Typ 240).

Zwiększył się także zakres czułości. M10 oferuje wartości od ISO 100 do 50 000. Do 5 kl./s przyspieszył także tryb seryjny wspierany 2-gigabajtowym buforem.

Po raz pierwszy w serii M pojawiła się łączność bezprzewodowa. Aplikacja Leica M-App (tylko na iOS) umożliwia przesyłanie zdjęć RAW na urządzenia mobilne oraz zdalne sterowanie aparatem.

Leica M10 ma wejść do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku dni. Będzie dostępna w wersji czarnej i srebrnej. Jej cena ma wynosić 6500 euro.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl