ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujinon XF 50 mm f/2 R WR - wyczekiwana pięćdziesiątka w systemie Fujifilm X Jan Wodziński

2017-01-19
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujinon XF 50 mm f/2 R WR - wyczekiwana pięćdziesiątka w systemie Fujifilm X
Obiektyw, na który użytkownicy systemu X długo czekali. Fujifilm wprowadzi na rynek stałkę XF 50 mm f/2 R WR

Fujinon XF 50 mm f/2 R WR jest kolejnym obiektywem z serii X przeznaczonym dla bezlusterkowych aparatów Fujifilm. Nowe szkło to krótki, stałoogniskowy teleobiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 76 mm i światłosile f/2, co predysponuje go w szczególności dla miłośników fotografii portretowej.

Nowy obiektyw od Fujifilm zbudowany jest z 9 elementów optycznych ustawionych w 8 grupach. Jedna z soczewek jest asferyczna i wykonana ze szkła ultraniskodyspersyjnego. Przysłona nowej stałki składa się z 9 listków i po przymknięciu ma dać przyjemny dla oka, gładki efekt bokeh. Minimalna wartość do jakiej ją przymkniemy wynosi f/16. Za ustawianie ostrości odpowiada silnik krokowy autofokusa, a cały proces odbywa się wewnętrznie.

Japońska "portretówka" zapewnia kąt widzenia o szerokości 31,7 stopnia, minimalna odległość ostrzenia wynosi 39 cm a maksymalne powiększenie ma wartość 0,15x. Nowy obiektyw ma wymiary 60 x 59,4 mm a jego waga to 200 gramów. Wyposażony został w gwint dla filtrów o średnicy 46 mm. Konstrukcja nowego szkła jest uszczelniana i odporna na kurz, zachlapania oraz mróz do -10 stopni Celsjusza.

Obiektyw Fujinon XF 50 mm f/2 R WR będzie dostępny w dwóch kolorach - czarnym i srebrnym. W zestawie otrzymamy także przedni i tylny dekielek, ściereczkę do czyszczenia oraz osłonę przeciwsłoneczną.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl