ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Edelkrone SliderOne - kieszonkowy slider do ujęć makro Jan Wodziński

2017-01-04
2 komentarzy
17
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Edelkrone SliderOne - kieszonkowy slider do ujęć makro
Edelkrone SliderOne to miniaturowy slider, który wraz z dodatkowym modułem Motion ułatwi tworzenie ciekawych ujęć makro oraz time-lapse'ów

O tym, jak przydatnym urządzeniem jest slider, wie chyba każda osoba zajmująca się - czy to zawodowo czy amatorsko - nagrywaniem materiału video. Prosta "szyna" potrafi sprawić, że prezentowany obraz nabierze dynamiki i głębi, tak bardzo potrzebnej przy tworzeniu atrakcyjnych filmów.

Analizując wiele różnych materiałów wideo, firma Edelkrone zauważyła, że większa część ujęć nagrywanych przy pomocy długich sliderów tak czy owak ucinana jest w procesie postprodukcji. Zainspirowało to inżynierów do stworzenia SliderOne - urządzenia, które mieści się w kieszeni a jednocześnie zostawia odpowiedni dla większości ujęć zakres ruchu, wynoszący w tym przypadku 15 centymetrów.

Ważący 559 gramów SliderOne jest w stanie udźwignąć zestaw o maksymalnej wadze 9 kilogramów. Posiada on blokadę ruchu a także regulację oporu, co z pewnością przyda się do precyzyjnego poruszania zamontowanym aparatem lub kamerą, do czego użyjemy standardowego mocowania o średnicy 3/8 cala. Wymiary urządzenia wynoszą 230 x 95 x 22 mm, dzięki czemu bez problemu zmieścimy je do torby fotograficznej.

Wraz z nowym sliderem, Edelkrone zaprezentowało moduł Motion, który mocowany pod SliderOne umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem przy pomocy smartfona lub tabletu działającego pod kontrolą Adroida lub iOS. Edelkrone Motion Module zasilany jest z baterii typu Canon LP-E6 i pozwala na nawet 96 godzin nagrywania.Minimalna prędkość ruchu głowicą slidera to 10 µm/s, dzięki czemu bez problemu nagramy z jego wykorzystaniem precyzyjne ujęcia makro oraz dynamiczne time-lapse'y.

Cena nowego slidera wynosi 190 euro, natomiast urządzenia Motion Module 360 euro. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl