ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Wacom Cintiq Pro 13 i Pro 16 - nowe profesjonalne tablety graficzne Jan Wodziński

2016-11-18
2 komentarzy
10
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Wacom Cintiq Pro 13 i Pro 16 - nowe profesjonalne tablety graficzne
Wacom zapowiedział wprowadzenie dwóch nowych tabletów graficznych Cintiq Pro wyposażonych dotykowe ekrany LCD o przekątnych 13 i 16 cali

Tablet graficzny jest akcesorium bardzo ułatwiającym życie retuszerom i grafikom. Możliwość precyzyjnego sterowania kursorem jest nieoceniona, a dodatkowe, programowalne przyciski zwiększają tempo kreatywnej pracy.

Wacom - niekwestionowany lider w produkcji tabletów graficznych poszerzył właśnie swoje portfolio o dwa nowe urządzenia, których powierzchnią dotykową jest ekran LCD, dzięki czemu nasza praca może przebiegać w trybie WYSIWYG (What You See Is What You Get - przyp. red.), co niewątpliwie ułatwi zadanie profesjonalistom.

Nowe urządzenia Wacom Cintiq Pro dostępne będą w dwóch rozmiarach - o przekątnej 13 i 16 cali. Mniejszy model tabletu posiada ekran o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz oferuje pokrycie 89% przestrzeni kolorystycznej Adobe RGB. O wiele lepiej zapowiada się większy, 16-calowy model, który oferuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli) oraz 94-procentowe pokrycie przestrzeni Adobe RGB. Obydwa modele posiadają także rozkładane nogi, dzięki czemu możemy ustawić je pod kątem do biurka.

Oba nowe tablety od Wacoma wyposażone będą w odświeżone pióro Wacom Pro Pen 2, które - jak deklaruje producent - ma być 4 razy bardziej czułe (aż 8192 poziomy nacisku dla obu stron - zarówno pióra jak i gumki) oraz 4 razy bardziej precyzyjne. Nowe pióro posiada wyeliminowany błąd paralaksy i maksymalnie zredukowane opóźnienia. Warto także dodać, że nie potrzebuje ono baterii ani ładowania i jest także czułe na pochylenie.

Kontrowersyjnym ruchem wydaje się być natomiast przeniesienie znanych z innych modeli przycisków ExpressKeys oraz tarczy TouchRing na opcjonalny pilot, który jest oferowany jako oddzielne akcesorium w cenie 100 dolarów.

Obojętnie na którą wersję tabletu się zdecydujemy, wraz z urządzeniem oraz piórem w zestawie znajdziemy podstawkę pod Pro Pen 2, 10 zapasowych końcówek, narzędzie do usuwania zużytych końcówek, zasilacz, okablowanie, oraz dokumentację. Nowe tablety objęte są 3-letnią gwarancją na terenie Europy a oferowane będą w cenie 1000 dolarów za wersję 13-calową oraz 1500 dolarów za model 16-calowy. Więcej informacji znajdziecie na stronie Wacom.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl