ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Inspire 2 i Phantom 4 Pro - nowe drony od DJI [wideo] Jan Wodziński

2016-11-16
0 komentarzy
8
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Inspire 2 i Phantom 4 Pro - nowe drony od DJI [wideo]
DJI poszerza gamę swoich dronów o nowe wersje swoich popularnych modeli Inspire i Phantom 4

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja w świecie dronów może zaskoczyć niejednego - jedne drony są wycofywane, inne zaraz wskakują na ich miejsce - tak jest i w przypadku nowych produktów firmy DJI, które są unowocześnionymi wersjami bardzo popularnych urządzeń Inspire i Phantom 4.

 

Dron DJI Inspire 2 jest w zasadzie pod każdym względem nowocześniejszy od swojego poprzednika. Producent zapewnił mu bardzo dobre osiągi - przyspieszenie od 0 do 80 km/h zajmuje bezzałogowcowi 4 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 108 km/h. Wzniesienie się na wysokości 7 metrów ponad poziom gruntu zajmuje natomiast nowemu Inspire'owi tylko jedną sekundę.

Wraz z premierą Inspire 2, DJI przedstawił dwie nowe kamery, w które wyposażony może być dron. Kamera Zenmuse X4S posiada 20-megapikselowy, jednocalowy sensor, który rejestruje obraz o zakresie dynamicznym 11,6 EV. Optyka to wbudowany obiektyw 24 mm o światłosile f/2,8. Druga wersja Zenmuse to bardziej zaawansowany model X5S z matrycą 4/3 o rozdzielczości 20,8-megapiksela i dynamice rzędu 12,8 EV. X5S współpracuje z ośmioma wymiennymi obiektywami.

Za przetwarzanie obrazu z kamer Zenmuse odpowiada nowy procesor CineCore 2.0 umożliwiający nagrywanie materiału o rozdzielczości 5,2K w 30 kl./s z przepustowością 4,2 Gb/s lub o rozdzielczości 4K w 60 kl./s z przepustowością 4 Gb/s. Obraz zapisywany jest w formacie CinemaDNG RAW z kompresją ProRes 422 HQ, ProRes 4444 XQ, H.264 lub H.265. Dane magazynowane są na dysku SSD.

Niewątpliwie dużym krokiem naprzód jest wyposażenie nowego drona w drugą kamerę przeznaczoną dla operatora, dzięki czemu możliwe jest wygodne sterowanie dronem w dwie osoby - jedna kontroluje tor lotu przez kamerę pilota, druga nagrywa materiał przy pomocy Zenmuse. Bateria, w którą wyposażony jest dron Inspire 2 wystarcza na około 27 minut lotu.

Wraz z premierą nowego Inspire'a, DJI zaprezentował ulepszoną wersję drona Phantom - wersję Phantom 4 Pro. Urządzenie wyposażone zostało w jednocalową matrycę o rodzielczości 20 megapikseli, która umożliwia nagrywanie materiału o rozdzielczości 4K przy 60 kl./s z przepustowością 100 Mb/s. Mechaniczna migawka która została użyta w nowej wersji drona ma także zminimalizować nieprzyjemny efekt "rolling shutter" występujący przy filmowaniu szybko poruszającym się bezzałogowcem.

Maksymalna prędkość lotu nowego Phantoma to 72 km/h, a trzy dodatkowe, wbudowane kamery zbierają informacje z otoczenia, dzięki czemu dron jest w stanie autonomicznie unikać wszelkich przeszkód a technologia Landing Protection zapewnia natomiast bezpieczne lądowanie. Bateria wystarcza na 30 minut nieprzerwanego lotu.

Nowy dron Phantom 4 Pro wraz ze standardowym kontrolerem kosztuje 1499 dolarów - z wersją zaawansowaną natomiast o 300 dolarów więcej. Odświeżona wersja Inspire'a to koszt 2999 dolarów . Kamera Zenmuse X4S kosztuje 599 dolarów, natomiast wyższy model X5S to wydatek rzędu 1899 dolarów. Zarówno drony jak i kamery dostępne są w przedsprzedaży. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Zerknijcie też na film poniżej, który został nakręcony przy użyciu nowego drona Inspire 2 od DJI.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl