ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Globalna migawka, 48 Mp i wideo 8K - nowa matryca od Cmosis Jan Wodziński

2016-11-08
3 komentarzy
36
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Globalna migawka, 48 Mp i wideo 8K - nowa matryca od Cmosis
Firma Cmosis zaprezentowała nową, zaawansowaną, pełnoklatkową matrycę CMOS o wysokiej rozdzielczości

Produkująca matryce CMOS firma Cmosis, która odpowiada między innymi za dostarczanie sensorów do aparatów Leica M Typ 240 wprowadza nowy produkt o wyśrubowanych parametrach.

Podobnie jak Canon, tak i Cmosis zdecydowało się zastosować w swoim produkcie migawkę globalną, która niweluje zniekształcenia typu "rolling shutter" przy nagrywaniu ruchomych obrazów. Powyższy typ migawki, wraz z możliwością rejestrowania materiału o rozdzielczości 8K przy 30 kl./s lub 4K przy 60 kl./s może sprawić, że nowy sensor znajdzie zastosowanie w sprzęcie, który będzie oferować podobną jakość do profesjonalnych kamerach Arri i RED.

Przy maksymalnej rozdzielczości nagrywania, matryca rejestruje 12-bitowy obraz o zakresie dynamicznym 64 dB i przepływności 320 Mb/s. Nowy sensor Cmosis, o nazwie CMV50000, rejestruje zdjęcia o rozdzielczości aż 48 megapikseli (7920 x 6004 px) w formacie 4:3. Za niski poziom szumów i wysoki zakres dynamiczny odpowiadać mają piksele, których rozmiar to 4,6 mikrometra a ich konstrukcja opiera się na opatentowanej, 8-tranzystorowej technologii.

Wszystkie te parametry brzmią naprawdę imponująco, lecz za jakość przyjdzie sporo zapłacić - matryca Cmosis CMV50000 kosztować ma 3450 euro. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl