ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

LaCie Bolt3, 6big i 12big - do 120 TB na zdjęcia i filmy Jan Wodziński

2016-11-02
0 komentarzy
13
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
LaCie Bolt3, 6big i 12big - do 120 TB na zdjęcia i filmy
Nawet do 120 TB - Bolt3, 6big i 12big to trzy nowe magazyny danych od LaCie dla fotografów i filmowców

Znana z produkcji rozwiązań przeznaczonych do przechowywania danych, francuska firma LaCie, poszerza swoje portfolio o trzy magazyny danych skierowane do profesjonalistów. Dzięki wyśrubowanym parametrom, mają zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

Producent zapewnia, że nowo zaprezentowane modele - Thunderbolt 3 Bolt3, 6big oraz 12big - są najbardziej wydajnymi urządzeniami dostępnymi obecnie na rynku. Parametry nowych urządzeń mają pozwolić na bezproblemową postprodukcję materiałów wideo o rozdzielczości 4K a nawet 6K.

Posiadający największą pojemność model LaCie 12big to aż 120 TB miejsca na dane, które mogą być transferowane z prędkością 2,6 GB/s. Model 6big oferuje o połowę mniejszą objętość i blisko o połowę niższą szybkość transferu danych - 60 TB i 1,4 GB/s - francuski producent deklaruje jednak, że powyższe parametry spokojnie pozwolą na szybką postprodukcję materiałów foto oraz wideo.

Ostatnią - najmniejszą pojemnościowo propozycją - jest dysk Bolt3. Jest to urządzenie przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych kamer produkcji Blackmagic lub RED. Dwa terabajty powierzchni dyskowej (co w porównaniu z modelami "big" jest pojemnością dosyć skromną) rekompensowane są ekstremalnie wysoką szybkością transferu wynoszącą 2,8 GB/s.

Nowe dyski od LaCie dostępne mają być jeszcze w tym roku w cenie 6399 dolarów za model 12big, 3199 dolarów za 6big oraz 1999 za wersję Bolt3.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl