ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Lensbaby Trio 28 - trzy kreatywne obiektywy w jednym Jan Wodziński

2016-10-06
14 komentarzy
112
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Lensbaby Trio 28 - trzy kreatywne obiektywy w jednym
Lensbaby wprowadza do swojej oferty nowy, potrójny, stałoogniskowy obiektyw o ogniskowej 28 mm i jasności f/3,5

Firma Lensbaby znana jest z niekonwencjonalnego podejścia do ustawiania ostrości w swoich produktach. Szkła tej marki, kreujące różnorodne, artystyczne rozmycia wpisały je na stałe do kanonu niezbędnych akcesoriów dla fotografów pragnących nadać swoim zdjęciom wyjątkowego klimatu. Tym razem producent poszerza swoje portfolio o kolejny nietypowy obiektyw - zaprojektowany specjalnie dla bezlusterkowców - zarówno pełnoklatkowych, APS-C jak i Mikro 4/3, stałoogniskowy obiektyw Trio 28.

Obiektyw Lensbaby Trio 28 składa się z trzech obiektywów o różnej plastyce, zamkniętych w jednej obudowie. Wyboru dokonujemy poprzez odpowiednie przekręcenie obudowy. Dostępne szkła mają nazwy "Twist", "Velvet" oraz "Sweet" a każdy z nich oferuje inne efekty.

Obiektyw "Twist" charakteryzuje się najszerszym obszarem ostrości w środku kadru. Kreuje on też "zakręcony" bokeh, znany np. z radzieckich szkieł vintage typu Helios.

Przykładowy obraz uzyskany przy pomocy obiektywu Twist
Przykładowy obraz uzyskany przy pomocy obiektywu Twist

"Velvet" jest szkłem, które podobnie jak "Twist" oferuje spory obszar ostrości, lecz kreowane przez niego obrazy mają charakterystyczne rozmycie.

Przykładowy obraz uzyskany przy pomocy obiektywu Velvet
Przykładowy obraz uzyskany przy pomocy obiektywu Velvet

Ostatni z trzech obiektywów - "Sweet" posiada mały obszar ostrości w centrum kadru, który staje się coraz bardziej miękki ku jego brzegom.

Przykładowy obraz uzyskany przy pomocy obiektywu Sweet
Przykładowy obraz uzyskany przy pomocy obiektywu Sweet

Wszystkie trzy szkła posiadają stałą przysłonę o wartości f/3,5 oraz ogniskową 28 mm. Cena nowego produktu Lensbaby wynosi 279 dolarów, a dostępny on będzie wraz z końcem października. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl