ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sekonic Speedmaster L-858D - światłomierz z trybem pomiaru HSS Jan Wodziński

2016-10-03
1 komentarzy
11
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sekonic Speedmaster L-858D - światłomierz z trybem pomiaru HSS
Firma Sekonic zapowiedziała zaawansowany światłomierz Speedmaster L-858D z funkcją pomiarów w trybie szybkiej synchronizacji

Ostatnie premiery na rynku oświetlenia studyjnego wyraźnie pokazują tendencję do coraz częstszego stosowania trybu szybkiej synchronizacji błysku w głowicach i generatorach. Jako, że HSS staje się coraz popularniejszy, Sekonic zapowiedział wprowadzenie na rynek zaawansowanego światłomierza Speedmaster L-858D przystosowanego do dokładnego pomiaru światła w trybie szybkiej synchronizacji błysku. L-858D posiada także opcję pomiaru czasu trwania błysku lampy.

Wygodną obsługę urządzenia zapewnia wyświetlacz dotykowy o przekątnej 2,7 cala oraz kompatybilność z systemami bezprzewodowymi Elinchrom, Phottix oraz PocketWizard przy pomocy opcjonalnego przekaźnika.

Speedmaster L-858D obsługuje zakres ISO od 3 do 13 107 200. W czasie pomiaru światła zastanego, obsługiwane czasy migawki mieszczą się między 30 minutami a 1/64 000 s. W przypadku światła błyskowego mamy do czynienia ze spektrum od 30 minut do 1/16 000 s. Nowy światłomierz Sekonic przyda się także filmowcom - stworzono dla nich dwa tryby pracy urządzenia: CINE oraz Full HD Cine. Osługują one od 1 do 1000 kl./s a także kąt otwarcia migawki od 1 do 358 stopni.

Speedmaster L-858D jest kompatybilny zarówno z "pecetami" jak i Macami a dołączone oprogramowanie pozwoli także tworzyć i edytować specyficzne profile parametrów ekspozycji. Cena ani data premiery nowego urządzenia Sekonic nie została jeszcze podana do wiadomości.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl