ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Adaptery Baveyes - magia średniego formatu na pełnej klatce Jan Wodziński

2016-09-04
17 komentarzy
40
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Adaptery Baveyes - magia średniego formatu na pełnej klatce
Kipon wprowadza adaptery, umożliwiające podpięcie średnioformatowych obiektywów do pełnoklatkowych bezlusterkowców bez zmiany pola widzenia

Chińska firma Kipon posiada w swojej ofercie wiele adapterów - w ofercie producenta z Szanghaju znajdziemy m.in. przejściówki umożliwiające podłączenie średnioformatowych obiektywów Hasselblada do aparatów pełnoklatkowych.

Kipon zapowiedział właśnie wprowadzenie nowej serii przejściówek - tym razem dając możliwość używania obiektywów zaprojektowanych dla Pentaxa 645 oraz Pentaxa 67 wraz z aparatami Sony wyposażonymi w E-mount, Leiką SL oraz dalmierzami Leica M. Dostępna jest także wersja umożliwiająca podłączenie obiektywów przeznaczonych dla Mamiyi 645, ale tylko do aparatów bezlusterkowych Sony A7 oraz Leica SL. Wraz z wprowadzeniem nowych produktów, portfolio firmy zawiera już 11 różnorakich modeli adapterów.

Producent deklaruje, że jego adaptery znoszą crop factor, przez co pole widzenia podłączanych obiektywów pozostaje bez zmian. Dzieje się to przez układ optyczny przejściówek - wbudowane soczewki sprawiają, że produkty Kipon pełnią funkcję reduktorów ogniskowej o mnożniku 0,7.

Producent na razie nie ujawnia cen nowych modeli ani planowanych terminów wysyłki. Produkty firmy Kipon możecie znaleźć na eBay'u.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl