ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Phase One Media Pro SE - alternatywa dla Adobe Bridge i Lightroom Antoni Żółciak

2016-06-07
4 komentarzy
17
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Phase One Media Pro SE - alternatywa dla Adobe Bridge i Lightroom
Nowy Phase One Media Pro SE to profesjonalne narzędzie przeznaczone do zarządzania dużymi bibliotekami zdjęć i filmów

Media Pro SE ma za zadanie ułatwić segregowanie zdjęć i filmów - zwłaszcza w dużych ilościach. Nowa propozycja Phase One jest w pewnym sensie uzupełnieniem Capture One Pro, wywoływarki RAW-ów używanej głównie przez zawodowych fotografów. O ile sporo osób zachwala zalety programu, tak jego słabą stroną pozostało katalogowanie zbiorów. W tej kategorii bez wątpienia Adobe Lightroom i Bridge wydają się bardziej użyteczne.

Z Media Pro SE sytuacja ma ulec zmianie. Cała aplikacja zaczynała żywot jako iView MediaPro; produkt kupił najpierw Micrcosoft, później właśnie Phase One. Ten ostatni zupełnie przeprojektował interfejs i sposób funkcjonowania aplikacji. Stopniowo Media Pro SE ulepszano - a teraz zaprezentowano zupełnie nowe wydanie.

Sama obsługa jest intuicyjna. Media Pro SE obsługuje m.in. funkcję drag and drop, dzięki której szybko uzupełnimy wybrany katalog. Producent obiecuje również wysoką prędkość samego importowania - nawet, jeśli pliki będziemy liczyć w tysiącach. W samej organizacji pomoże nam hierarchiczna struktura słów kluczowych, a także możliwość przeprowadzania zmian w trybie offline.

Od strony edycji do dyspozycji użytkownika oddano podstawowy zestaw narzędzi - możliwość obrotu, zmiany rozmiaru czy kadrowania. Możemy ponadto skorzystać z kilkudziesięciu szablonów HTML do prezentowania naszych prac.

Phase One Media Pro SE jest kompatybilny z najnowszymi wydaniami OS X i Windows. Wspiera ponad 100 modeli aparatów fotograficznych i różne profile ICC.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl