ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Impossible Project I-1 - fotografia natychmiastowa żyje i ma się dobrze Antoni Żółciak

2016-04-12
0 komentarzy
14
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Impossible Project I-1 - fotografia natychmiastowa żyje i ma się dobrze
Prosty w użyciu, dobrze zaprojektowany i doskonale oddający ducha fotografii natychmiastowej. Już niedługo do sklepów trafi Impossible Project I-1

Na korpusie Impossible Project I-1 nie znajdziemy pokręteł czy nadmiernej ilości przycisków. Podstawowym założeniem przyświecającym inżynierom była prostota obsługi - aparat mamy uruchomić i robić nim zdjęcia nawet wtedy, gdy nie mamy żadnej wiedzy fotograficznej. W kadrowaniu pomoże nam charakterystyczny celownik (wizjer) widoczny w górnej części sprzętu. Bezpośrednio pod nim umieszczono lampę błyskową. Funkcjonalnością i wyglądem bardziej przypomina ona konstrukcje pierścieniowe, najczęściej stosowane w fotografii portretowej i makro. Jeszcze niżej ulokowano wkłady.

Impossible to firma, która w 2009 roku przejęła holenderskie fabryki Polaroida, do tej pory zajmowała się opracowywaniem kolejnych filmów błyskawicznych i popularyzacją tego typu fotografii. Wiadomość o premierze I-1 cieszy tym bardziej, że zaledwie w 2014 roku Impossible stanęło przed koniecznością znacznego ograniczenia zatrudnienia.

Ale sam projekt I-1 różni się nieco od analogowych alternatyw Polaroida sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Aparat doposażono w ładowany przez USB akumulator. Zadbano też o kompatybilność z dedykowaną aplikacją (tylko iOS), poprzez którą zmienimy wartość przysłony, czasu naświetlania czy moc błysku. Będziemy też w stanie zdalnie zwolnić migawkę, a także nałożyć presety i efekty na nasze zdjęcia. Aparat współpracuje z wkładami Impossible 600 (nowej wersji Polaroida 600).

"Nasz aparat stoi na granicy pomiędzy dwoma światami", mówi Oskar Smolokowski, CEO Impossible Project. "Z jednej strony oddaje ducha analogowej fotografii błyskawicznej, z drugiej pokazuje, że nowoczesny design i cyfrowe wsparcie są potrzebie w XXI wieku".

Impossible I-1 trafi do sprzedaży 10 maja. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 299 USD.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl