ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Atlas, Reporter i Stroboss - lampy Quadralite z pomiarem TTL Krzysztof Mularczyk

2016-04-09
0 komentarzy
23
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Atlas, Reporter i Stroboss - lampy Quadralite z pomiarem TTL
Na rynek wchodzą trzy lampy Quadralite z automatyką TTL: Atlas 600 TTL - studyjna z wbudowanym akumulatorem, Reporter 360 TTL - mobilna o dużej mocy i systemowa Stroboss 60

Wspólną cechą najnowszych modeli Quadralite jest kompatybilność z automatycznymi systemami pomiaru światła błyskowego TTL aparatów Canon i Nikon. Dzięki temu nowe lampy błyskowe można synchronizować z krótkimi czasami migawki nawet do poziomu 1/8000 s. Jest to cecha niezwykle istotna dla osób, które zamierzają pracować z oświetleniem błyskowym w plenerze. Ponadto lampy są zasilane z akumulatorów co dodatkowo podnosi ich użyteczność poza studiem. Oprócz nowych lamp pojawi się także sterownik radiowy Quadralite Navigator X, który pozwoli na bezprzewodowe kontrolowanie i wyzwalanie lamp także z wykorzystaniem automatycznego trybu TTL.

Wszystkie nowości można obejrzeć i przetestować na stoisku Quadralite (nr 72) podczas XIX Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych Film Video Foto 2016 w Łodzi. Po zakończeniui targów wejdą do sprzedaży.

Quadralite Atlas 600 TTL

To pierwsza kompaktowa lampa studyjna marki Quadralite, która współpracuje z aparatami w systemem TTL i jest zasilana z akumulatora co sprzyja jego wykorzystaniu poza studiem. Jej maksymalna energia błysku jest równa 600 Ws, ale litowo-jonowy akumulator Atlas PowerPack o pojemności aż 8700 mAh pozwala wykonać do 500 błysków z pełną mocą. Jednostkę można wymieniać, a ładowanie akumulatora trwa ok. 4 godzin.

Błysk można regulować w zakresie 8 stopni przysłony (1/1 – 1/256). Lampa oferuje możliwość synchronizacji błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki (HSS), co pozwoli używać dużych otworów przysłony i płytkiej głębi ostrości także przy silnym świetle zastanym. Lampy Atlas 600 są wyposażone we wbudowany odbiornik systemu radiowego sterowania Quadralite Navigator X. Możliwe jest również wykorzystanie gniazda Jack 3.5 mm lub gniazda dla odbiorników systemu Quadralite Navigator.  Dzięki zastosowaniu mocowania do akcesoriów typu Bowens lampę można połączyć z szeroką gamą modyfikatorów światła takich jak: czasze, softboxy i parasole.

Czas ładowania lampy w zależności od energii błysku wynosi od 0,01 do 2,5 s. Z kolei czas trwania błysku waha się od 1/220 s przy maks. mocy do 1/10000 s przy min. mocy.  Temperatura barwowa to 5600 K ± 200 K. Lampa jest bardzo kompaktowa. Jej wymiary to 220x245x125 mm, a waga 2,7 kg

Lampa Atlas 600 dostępna będzie również w wersji bez automatyki TTL. W lecie bieżącego roku do oferty Quadralite dołączy adapter, który pozwoli podłączyć korpus lampy do gniazda sieciowego. Da to możliwość wykorzystywania Atlasów w studiu bez użycia akumulatora.

Quadralite Atlas 600 w wersji TTL ma kosztować 3375 zł, bez automatycznego pomiaru błysku 2495 zł.

Quadralite Navigator X

Quadralite Navigator X może pracować zarówno jako: zdalny wyzwalacz i sterownik lamp reporterskich jak i studyjnych oraz służyć jako bezprzewodowy wężyk spustowy do aparatu. Pozwala pracować z wykorzystaniem wielu kanałów transmisji, zapewnia stabilny sygnał oraz dużą szybkość reakcji i pełną kontrolę nad lampami. Wyzwalacz może być używany ze wszystkimi aparatami marki Canon/Nikon wyposażonymi w standardową gorącą stopkę lamp typu ISO lub złącze synchronizacyjne typu PC. Synchronizacja błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki może być wykorzystywana z większością lamp dostępnych obecnie na rynku, które są zgodne ze standardem E-TTL II/i-TTL. Maksymalny czas synchronizacji wynosi 1/8000 s.

Quadralite Navigator X (zestaw nadajnik+odbiornik) ma kosztować 415 zł.

Quadralite Reporter 360 TTL

To kolejny model z serii lamp mobilnych Reporter. Najnowsza odsłona Reportera będzie wyposażona w system TTL oraz wbudowany odbiornik Quadralite Navigator X. Reporter 360 TTL to kompletne narzędzie, które charakteryzuje się wydajnym akumulatorem, bezprzewodowym zdalnym sterowaniem oraz możliwością zastosowania szerokiej gamy modyfikatorów światła. Lampa oferuje maksymalną moc błysku wynoszącą aż 360 Ws/GN 80 (100 ISO). Jest więc kilkukrotnie mocniejsza od typowych lamp typu speedlite, przy jednoczesnym zachowaniu podobnych rozmiarów i masy.

Quadralite Reporter 360 TTL posiada odsłonięty, duży palnik błyskowy. Tego rodzaju konstrukcja pozwala na efektywne wykorzystywanie modyfikatorów światła takich jak softboxy czy czasze. Do zasilania lampy zastosowano litowo-jonowy akumulator Quadralite PowerPack 45 o dużej pojemności – 4500 mAh (450 błysków z pełną mocą), przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i masy. Sam moduł akumulatora można wymieniać, a ładowanie wyczerpanej jednostki zajmuje ok. 3 godzin.

Cena Quadralite Reporter 360 TTL ma wynosić 2395 zł.

Quadralite Stroboss 60

Stroboss 60 to klasyczny, niewielki, reporterski speedlite o liczbie przewodniej 60 m i wbudowanym systemie sterowania radiowego Navigator X. Lampa może współpracować z automatycznym pomiarem światła błyskowego Canon E-TTL lub Nikon i-TTL*. Dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywana z automatycznymi i półautomatycznymi trybami fotografowania. Ponadto możliwa jest w pełni manualna kontrola nad mocą błysku i zoomem.

Stroboss 60 wyróżnia się wbudowanym nadajnikiem/odbiornikiem systemu bezprzewodowego wyzwalania i sterowania lampami błyskowymi. Pracuje on na radiowej częstotliwości 2.4 GHz i zapewnia skuteczny zasięg komunikacji wynoszący 100 m. Z tego powodu Stroboss 60 może pracować zarówno jako lampa MASTER jak i SLAVE w systemie Quadralite Navigator X. Ponadto może być też wykorzystywana w bezprzewodowych systemach sterowania i wyzwalania lamp Canon E-TTL Wireless Flash/Nikon Creative Lightning System.

Lampa błyskowa Quadralite Stroboss 60 będzie kosztować 599 zł.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl