ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Zenit wraca do gry? Antoni Żółciak

2016-02-12
28 komentarzy
286
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zenit wraca do gry?
Zenit E, fot. Martin Dvoracek CZ, Flickr, CC
Jedna z rosyjskich firm zamierza wznowić produkcję aparatów marki Zenit

Jeszcze w 2014 roku Dmitrij Miedwiediew wspominał pobieżnie o możliwości ponownego uruchomienia produkcji Zenitów - a teraz, dwa lata później, poznajemy pierwsze szczegóły. Odnowieniem marki i jej portfolio zająć miałaby się firma Rostec.

Z krótkich wzmianek na stronach Sputnik News i RNS dowiadujemy się jednak, że Zenit XXI wieku byłby raczej towarem luksusowym. "Sprzęt był w swoim czasie bardzo popularny. Teraz chcielibyśmy pozycjonować go jako rzecz ekskluzywną, analogicznie do aparatów Leiki", mówi na łamach Sputnika Wasilij Browko, dyrektor jednego z działów w Rostec.

Firma jest właścicielem fabryki w Krasnogorsku, gdzie produkowanych była większość Zenitów - zarówno z czasów radzieckich, jak i do samego roku 2005, kiedy to marka przestała istnieć na rynku. Swego czasu biła jednak rekordy popularności, którą cieszyły się zwłaszcza modele z serii E. Sprzęt sprzedawany był nie tylko na terenach ZSRR, ale również eksportowany do takich krajów, jak Niemcy, Włochy, Francja czy Anglia. Zenity stały się jednymi z najpopularniejszych lustrzanek na świecie, trafiając do rąk przeszło 15 mln klientów.

Nie znamy na razie szczegółów operacji, jaką zamierza przeprowadzić Rostec.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl