ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Inne

Facebook Scrapbook, czyli zdjęcia Twoich dzieci w jednym miejscu Antoni Żółciak

2015-04-08
0 komentarzy
7
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Facebook Scrapbook, czyli zdjęcia Twoich dzieci w jednym miejscu
Facebook Scrapbook
Nawet, jeśli Twój potomek nie ma profilu na Facebooku, możesz otagować go przy pomocy Scrapbooka i stworzyć mu album

Autorem idei Scrapbooka jest Dan Barak, jeden z pracowników Facebooka. "Zauważyłem, że zdjęcia mojego syna są porozrzucane po różnych albumach w serwisie", mówi na oficjalnym blogu. "Stwierdziłem, że przydałaby się lepsza organizacja tych kadrów".

Profil dedykowany dzieciom odpadł z góry, bo konta na Facebooku nie mogą mieć osoby poniżej 13 roku życia. Stąd właśnie Scrapbook - album oparty na idei oznaczania naszych dzieci, zbierający wszystkie te fotografie w jednym miejscu. Folderze, który będzie "rósł" razem z naszymi potomkami, i który będą mogli przejąć po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

"Facebook to swego rodzaju nowoczesny album fotograficzny. Zdjęcia syna, które wykonuję razem z żoną, są dla nas najważniejsze - dobrze więc, by miały wydzielone miejsce w sieci", kontynuuje autor konceptu, Dan Barak.

Serwis Marka Zuckerberga zadbał również o odpowiedni stopień bezpieczeństwa, umożliwiając partnerom (pozostającym w związku na Facebooku) sprawowanie wspólnej administracji nad Scrapbookiem. Można również własnoręcznie określić tag - nie musi to być imię i nazwisko dziecka, można wybrać w zasadzie jakąkolwiek kombinację liter. Co więcej, tylko rodzice będą mogli używać tagu. W Scrapbooku nie będzie też działać technologia rozpoznawania twarzy, więc jedynie oznaczone fotografie trafią do folderu.

Nowa usługa Facebooka znajduje się obecnie w fazie testów. Publicznie udostępniona została wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, natomiast w niedalekiej przyszłości planowane jest rozszerzenie zasięgu na pozostałe państwa.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl