ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Adobe Lightroom dostępny na smartfony z Androidem

2015-01-15
32 komentarzy
137
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Adobe Lightroom dostępny na smartfony z Androidem
Firma Adobe udostępniła mobilną wersję programu Lightroom na smartfony z Androidem

Miłośnicy edycji zdjęć na swoich telefonach doczekali się wersji Adobe Lightroom na Androida. Do tej pory oprogramowanie było dostępne jedynie dla systemu iOS, teraz mobilną wersje tego popularnego konwertera plików RAW można zainstalować na smartfonach z systemem Jelly Bean, KitKat lub Lollipop. Nad androidową wersją na tablety Adobe jeszcze pracuje.

Podobnie jak na smartfonach iPhone, aplikacja zawiera podstawowe narzędzia edycyjne z panelu Basic. Nie znajdziemy krzywych tonalnych, ale suwakami zmienimy ekspozycję, światła, cienie, kontrast, czy saturację. Łatwo też wyregulujemy kolorystykę poprzez zmianę balansu bieli, lub nadamy ciekawy styl poprzez szereg gotowych presetów. Możemy też kadrować, dodawać flagi i od razu udostępniać dalej. Lightroom mobilny jest też zsynchronizowany z wersją desktopową - edycję zdjęcia na komputerze można kontynuować na telefonie. Wspierany jest też tryb Smart Previews, czyli praca na podglądzie zdjęcia.

Aplikacja Adobe Lightroom w wersji mobilnej na smartfony z systemami Android jest dostępna na Google Play jako dodatek do desktopowej wersji Lightroom 5. Darmowej wersji można używać przez 30 dni. Dla użytkowników Creative Cloud opłacających np. Photoshopa mobilna wersja LR jest darmowa.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl