ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Fujifilm X-T1 - wersja grafitowo-srebrna Krzysztof Mularczyk

2014-09-10
1 komentarzy
21
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fujifilm X-T1 - wersja grafitowo-srebrna
Dostępny do tej pory tylko w wersji czarnej, topowy model systemu Fujifilm X, doczekał się srebrno-grafitowej stylizacji

Zaprezentowany pod koniec stycznia tego roku, Fujifilm X-T1 to flagowy bezlusterkowiec w rodzinie Fujifilm X. To wytrzymała i szczelna magnezowa konstrukcja oferująca najnowsze rozwiązania japońskiego producenta. Wzorowany na stylistyce retro nawiązującej do analogowych lustrzanek Fujica wszedł na rynek w klasycznej czarnej wersji. Nie ma jednak co ukrywać, że wiele osób wyczekiwało właśnie na zaprezentowaną dzisiaj srebrną, bardziej "analogową" stylizację.

Korpus srebrno-grafitowej wersji X-T1 (Graphite Silver Edition) został pokryty trzema warstwami powłok w następujący sposób:

 • Pierwszy etap: po zabezpieczeniu magnezowego korpusu przed utlenianiem nałożono matową, czarną powłokę gruntową (podkład). To pozwoliło uzyskać głębsze tonacje i wyróżnić najjaśniejsze strony aparatu.
 • Drugi etap: obracając korpus z dużą szybkością, nałożono na niego cienkie warstwy wyjątkowo drobnych cząsteczek farby z wykorzystaniem sterowanej komputerowo technologii wielopoziomowego powlekania cienkowarstwowego. W efekcie powstała grafitowo-srebrna powłoka o gładkim wykończeniu i luksusowym połysku.
 • Trzeci etap: przezroczysta warstwa wykończeniowa nadająca głęboki połysk. Dodanie niewielkiej ilości czarnego barwnika do bezbarwnej warstwy przezroczystej sprawiło, że odcień aparatu nieznacznie się zmienia w zależności od padającego na niego światła, co dodatkowo podkreśla jego kształt i wygląd.

Przy okazji premiery srebrnego X-T1 uaktualniony zostaje firmware do tego aparatu (także wersji czarnej). Pojawia się funkcja elektronicznej migawki o minimalnym czasie 1/32000 s, nowy tryb symulacji filmu Classic Chrome, oraz funkcja, która usuwa ustawienia jakości obrazu z wizjera na czas fotografowania i wyświetla naturalny, rzeczywisty obraz.

Na grudzień planowana jest kolejna aktualizacja zawierająca 10 usprawnień:

 • Bezpośredni wybór pola autofokusa - aktualizacja umożliwi wybieranie pola ostrości czterokierunkowym przyciskiem nawigacyjnym bez potrzeby naciskania przycisku Fn.
 • Odblokowanie przycisków AE-L i AF-L - przyciski AE-L i AF-L są obecnie zablokowane, ale będą wymienne w zależności od preferencji użytkownika.
 • Zmienne pole ostrości w trybie MF - po aktualizacji, pracując w trybie ręcznego ustawiania ostrości, przyciskiem AF-L będzie można zmienić wielkość pola ostrości przy włączonym błyskawicznym autofokusie.
 • Bezpośredni wybór trybu makro - w trybie autofokusa aktualizacja umożliwi włączenie lub wyłączenie funkcji makro bez konieczności przywoływania menu podręcznego.
 • Dostosowywanie menu Q - aby dodatkowo zwiększyć wydajność menu Q (dającego szybki dostęp do często używanych funkcji), aktualizacja pozwoli na dostosowanie pozycji i układu menu do preferencji użytkownika.
 • Nowe opcje szybkości rejestracji filmów - aktualizacja doda do obecnie dostępnych szybkości (60 i 30 kl./s) opcje 50, 25 i 24 kl./s. Szybkości 50 i 25 kl./s umożliwią edycję wideo w regionach PAL (w tym w Europie) bez konieczności konwersji. Szybkość 24 kl./s pozwoli natomiast rejestrować filmy wyglądające prawie tak, jak w kinie.
 • Rejestracja ręczna w trybie wideo - aktualizacja umożliwi wybór czułości ISO przed rozpoczęciem rejestracji filmu oraz dostosowanie przysłony i czasu naświetlania w trakcie nagrywania.
 • Funkcja autofokusa z detekcją fazową w trybie błyskawicznego autofokusa - wtrybie błyskawicznego autofokusa, który włącza się przyciskiem AF-L podczas ręcznego ustawiania ostrości, będzie można skorzystać z funkcji autofokusa z detekcją fazową, która przyspiesza ogniskowanie.
 • Blokowanie pola pomiaru i pola ostrości - użytkownicy będą mogli zablokować pozycję pola autofokusa i pola pomiaru w trybie pomiaru punktowego.
 • Zwiększenie czasu naświetlania w trybie przesunięcia programowego - aktualnie najwolniejszym ustawieniem w trybie przesunięcia programowego jest opcja 1/4 s, ale zostanie ona zwiększona do maksymalnie 4 s.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl