ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Pomysł na portret - przestawcie świat do góry nogami

2013-07-09
0 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Pomysł na portret - przestawcie świat do góry nogami
Komponując zdjęcie na którym horyzont staje w pionie, a wszystkie dotychczas pionowe elementy kładą się, sprawiacie, że widz zdezorientowany zaczyna analizować tą ciekawą scenkę (fot. Ben Brain [Future]).
Przedstawiamy ciekawy pomysł na nietypowy portret. Zróbmy zdjęcia na przekór grawitacji!

Obojętnie czy fotografujecie poziomo czy pionowo, macie odruch trzymania aparatu tak by horyzont zachowywał poziom. Sytuacje gdy zdarzy Wam się zaszaleć, poigrać nieco z horyzontem to przekręcenie aparatu co najwyżej o 20-30 stopni. Spróbujcie jednak zrobić zdjęcie portretowe tak, by linia horyzontu była w pionie tak samo jak fotografowana na jego tle osoba. Wystarczy odrobina kreatywności i siły, to nie jest trudne!

Komponując zdjęcie na którym horyzont staje w pionie, a wszystkie dotychczas pionowe elementy kładą się, sprawiacie, że widz zdezorientowany zaczyna analizować tą ciekawą scenkę, zupełnie inną niż standardowe portrety..

Zacznijcie już z teraz!

  • Jeżeli chodzi o wybór miejsca, wybierzcie takie, które ciekawie będzie się prezentować, pomyślcie, jak może wyglądać wkomponowana w zdjęcie osoba, zerknijcie przez wizjer i wyobraźcie ją sobie.
  • Potrzebujecie osoby odważnej, która nie boi się ciekawych pomysłów, opowiedzcie o co Wam chodzi i starajcie się współpracować. Pamiętajcie, że w takiej pozycji nie da się wytrzymać długo, dlatego zdjęcia musicie robić bardzo szybko.
  • Przed zdjęciem ustawcie wszystkie parametry i zróbcie kilka zdjęć próbnych, potem poproście pomocnika, aby zapozował, zróbcie serię zdjęć i w czasie gdy portretowana osoba będzie odpoczywać przejrzyjcie fotografie na ekranie LCD.
  • Starajcie się by model wyglądał na zrelaksowanego.
  • Upewnijcie się, że wszystkie naturalnie pionowe elementy zdjęcia portretowego będą trzymać się równo w poziomie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl