ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Portret w plenerze. Używaj lampy błyskowej

2013-07-09
0 komentarzy
3
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Portret w plenerze. Używaj lampy błyskowej
fot. Paul Grogan (Future)
Może Wam się wydawać, że lampa błyskowa przeznaczona jest wyłącznie do zdjęć portretowych w pomieszczeniach, jednak zobaczycie, że równie dobrze sprawdza się w terenie.

Za pomocą lampy błyskowej, robiąc portret w plenerze, można zmiękczać cienie i rozświetlając fotografowana osobę. Jedyny problem, jaki występuje w przypadku fotografowania w plenerze z lampą, polega na tym, że większość lustrzanek ma czas synchronizacji z błyskiem ok. 1/200 s, co oznacza, że nie można ustawić krótszego czasu otwarcia migawki. Staje się to problemem w momencie, gdy chcecie ustawić większy otwór przysłony by rozmyć tło, np. w słoneczny dzień, gdy potrzebny, będzie raczej czas 1/1000 s (przy przysłonie f/2,8).

Rozwiązaniem jest ustawienie aparatu (lub lampy) na synchronizację z krótkimi czasami otwarcia migawki, dzięki czemu fotografowanie z krótszym czasem będzie możliwe. Jedyny haczyk jest taki, że energia błysku flesza nie będzie taka mocna. Ale dla delikatnego światła wypełniającego wcale nie musi.

Zacznijcie już dzisiaj!

  • Jeżeli możecie, użyjcie blendy, ustawcie kompensację ekspozycji na -2
  • Dobrze założyć na lampę dyfuzor, który zmiękczy światło, oraz ustawić lampę lekko do góry, by nie była skierowana bezpośrednio na fotografowaną osobę.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl