ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Zmieniamy punkt widzenia - obracamy zdjęcie

2013-11-18
32 komentarzy
222
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zmieniamy punkt widzenia  - obracamy zdjęcie
Jak wykonać zdjęcie, by zaskoczyć nim widzów? Zaplanuj kadr, a potem po prostu obróć obraz, tak jak to zrobił fotograf Nils Riedweg

Szukacie nowych sposobów na ciekawe zdjęcia? Spróbujcie obserwować świat przez obiektyw pod innym kątem niż zwykle - pozwoli Wam to spojrzeć na niego nieco bardziej abstrakcyjnie.

"Chciałbym, aby widzowie musieli się trochę zastanowić nad tym zdjęciem", mówi fotograf Nils Riedweg. "Głównym założeniem jest to, że obrócenie fotografii może całkowicie zmienić jej odbiór. Lubię eksperymentować z perspektywą i językiem fotografii, światłem i postprodukcją. Lubię też robić wyjątkowe zdjęcia zwykłych rzeczy". Nils uzyskał to ujęcie, korzystając tylko ze światła zastanego i niewielkiej ilości sprzętu. "Basen był oświetlany naturalnym światłem, wpadającym przez zaszronione okno, które idealne je rozpraszało", opowiada autor. "Wykorzystałem obiektyw 85 mm z przysłoną f/1,8, a zdjęcie wykonałem Nikonem D700".

Jak wykonać obrócone zdjęcia - szybkie wskazówki

  • Pamiętajcie: im prościej, tym lepiej. Zaplanujcie swoje zdjęcie w miejscu zwyczajnym. Dobrze sprawdza się w takich sytuacjach plener, dlatego szukajcie w okolicy lokalizacji, w których może tkwić potencjał.
  • By dodać zdjęciu wyrazu, użyjcie ciekawych rekwizytów.
  • Kompozycja jest kluczem, dlatego eksperymentujcie. Jeżeli chcecie, by Wasze zdjęcie miało jakiś kontekst, zawrzyjcie w nim elementy, które będą go sugerować. Jeżeli chcecie, by było całkowicie abstrakcyjne, usuńcie z kadru wszystkie znane powszechnie obiekty.
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg
fot. Nils Riedweg

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl