ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Plenerowy portret w technice wysokiego klucza

2013-08-20
0 komentarzy
10
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Plenerowy portret w technice wysokiego klucza
fot. Robert Hooper
Chcielibyście poznać sposób na zrobienie takiego zdjęcia? Robert Hooper opowiada jak je wykonał

Gdy słońce jest wysoko na niebie można śmiało wypróbować technikę fotografowania z tzw. wysokim kluczem (high-key). Warunkiem wykonania takiego zdjęcia jest odpowiednia lokalizacja, przy czym nie musi być to miejsce specjalnie fotogeniczne, jak podkreśla specjalista od fotografii lifestylowej Robert Hooper.

"To zdjęcie zostało wykonane zaraz obok miejsca w którym byłem na pikniku. Gdy zobaczyłem te maki, wiedziałem, że to będzie świetna miejscówka do portretu, musiałem zadbać tylko o to by w zdjęciu widoczny był jedynie niewielki skrawek tła". By zrobić to zdjęcie, Robert przestawił się na tryb Priorytetu przysłony i ustawił kompensację ekspozycji +2/3 EV. Chciał mieć pewność, że twarz modelki zostanie odpowiednio naświetlona. "Mała modelka ma piękne blond włosy, odwróciłem ją od światła by fotografować lekko pod słońce. Wiedziałem, że dzięki temu zyskam piękne tylne światło a do tego uchroniłem ją przed mrużeniem oczu przed mocnym słońcem", wspomina Robert.

W tego typu zdjęciach lekkie przepalenia, takie jak w okolicy włosów, są dopuszczalne. "Warto mieć ze sobą asystenta, by potrzymał blendę, którą będzie można ładnie odbić światło i rozjaśnić nieco twarz modelki, w innym razie będzie zatopiona w cieniu".

Zacznijcie juz dzisiaj!

  • Fotografujcie obiektywem z długą ogniskową i szeroko otwartą przysłoną (najlepiej f/2,8 lub f/4) umożliwi rozmycie tła.
  • Za pomocą blendy rozbijcie cienie.
  • Fotografowanie dzieci może być trudne, ale ważne by czuły się swobodnie. Nie proście ich o uśmiech, bo wtedy będą tylko pokazywać dziwny grymas.
  • Na etapie edycji w Photoshopie skorzystajcie z Krzywych i Poziomów, umożliwi to wyciągnięcie świateł i podniesie nasycenie kolorów, które podkreślą technikę wysokiego klucza.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl