ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Zejdź pod ziemię... i fotografuj metro

2017-10-12
0 komentarzy
5
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zejdź pod ziemię... i fotografuj metro
Stwórz czarno-białe dzieła sztuki, fotografując w zakamarkach metra

Komunikacja zbiorowa jak metro, może być doskonałym tematem serii zdjęć. Od olbrzymich przestrzeni po efektowne detale - różnorodność tematów daje spore pole do popisu. Dosłownie wszystko może być tematem osobnego cyklu, a może nawet większego projektu fotograficznego i to za cenę jednego biletu!

Andy Howe zaczął wykonywać niepozowane zdjęcia w podziemiach metra, kiedy kilka lat temu po raz pierwszy odwiedził Londyn. "Wiele z najbardziej znanych i najpiękniejszych architektonicznie stacji znajduje się w pewnej odległości od centrum Londynu, dzięki czemu są mniej zatłoczone" - zauważa Andy. "Istnieje kilka fantastycznych stacji z lat 30. zaprojektowanych w stylu Art Deco. Są także i takie, które dziś można uznać za ikony: Arnos Grove i Southgate na linii Piccadilly, Gants Hill na linii Central i Hampstead na linii Northern. Stacje te zbudowano wykorzystując wspaniałe materiały, takie jak płytki ceramiczne, czy wiekowe już elementy wyposażenia i dodatki, nie brak w nich też krętych korytarzy".


fot. Andy Howe
fot. Andy Howe

Jeżeli chcesz fotografować infrastrukturę komunikacji zbiorowej, to oczywiście najlepiej jest sięgnąć po lekki aparat. "W londyńskim metrze używanie statywów i lamp błyskowych jest zabronione. Przypuszczam, że podobnie jest w innych metrach, chyba że zdobędziesz specjalne pozwolenie" - wyjaśnia Andy. "Moim zdaniem w ograniczonych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się obiektywy ultraszerokokątne. Ja używam zoomu o zakresie ogniskowych 10–20 mm. Najchętniej korzystam z czasu migawki 1/30 s, ponieważ ten stosunkowo długi czas ekspozycji w połączeniu z funkcją stabilizacji obrazu mojego obiektywu pozwala mi jeszcze uzyskać wystarczająco ostre zdjęcia". www.andrewhowe.format.com


fot. Andy Howe
fot. Andy Howe

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl