ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Historia zdjęcia

Marianne - portret na okładkę

2013-06-26
1 komentarzy
4
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Marianne - portret na okładkę
Amerykański fotograf Charles Hildreth, opowiedział nam o tym, jak wykonał fantastyczny portret, który trafił na okładkę Digital Camera.

Zdjęcie na okładkę wcale nie musi być pionowe. Oto dowód! "Okładkowe zdjęcie przedstawia modelkę Marianne, to jedno z pierwszych zdjęć, które jej zrobiłem" - opowiada Charles Hildreth, autor zdjęcia. "W czasie sesji fotografowałem Nikonem D700, do tego zdjęcia użyłem obiektywu Nikon 50 mm f/1,4G. Sesja została wykonana na ławce, znajdującej się na zarośniętym dziedzińcu otoczonym z trzech stron murami apartamentowca. Letnie słońce delikatnie rozświetlało patio, gdy zaczynaliśmy zdjęcia była trzecia po południu. Lubie pracować w prosty, nieskomplikowany sposób, nie lubię, gdy coś wokół mnie dekoncentruje”.

"Moje zdjęcia to kombinacja najwyższej jakości obiektywów i Photoshopa. Korzystanie z otwartej przysłony umożliwia mi pracę w słabo oświetlonych miejscach i skupienie się na oczach modelki. Ustawienia aparatu były następujące: ISO 200; 1/500 s; f/1,4".

"Po wybraniu zdjęcia, które spodobało mi się najbardziej, sięgnąłem po tablet Wacoma i wyretuszowałem skórę i włosy modelki, korzystając przy tym z warstw w Photoshopie. Dodatkowo skorzystałem z kilku warstw dopasowania, głównie Krzywych i kilku innych, które umożliwiły mi manipulowanie kolorem i nastrojem zdjęcia".

A pamiętacie jak wyglądała nasza okładka?

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl