ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Zastosuj metodę Brenizera, by uzyskać małą głębię ostrości

2016-07-15
8 komentarzy
81
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Zastosuj metodę Brenizera, by uzyskać małą głębię ostrości
Jak wykonać zdjęcie o bardzo małej głębi ostrości, bez użycia ekstremalnie jasnego obiektywu? Poznajcie metodę Brenizera...

Fotograf ślubny Ryan Brenizer opracował technikę umożliwiającą tworzenie zdjęć, na których tylko niewielki obszar jest odwzorowany jako ostry. Efekt podobny jest do tego, jaki pozwala uzyskać stosowanie bardzo mocno otwartej przysłony - takiej jednak, która znajduje się poza zakresem możliwych do ustawienia wielkości otworu względnego obiektywu używanego do wykonania danego zdjęcia. Jest to popularna metoda pozwalająca sprawić, by sceneria zdjęć ślubnych lub portretowych wydawała się rozleglejsza niż w rzeczywistości.

Załóż na aparat teleobiektyw i ustaw największy otwór przysłony, np. f/2,8. Zogniskuj obiektyw na temacie, a następnie przestaw przełącznik autofokusa w pozycję MF, aby zablokować ostrość. Ustaw także manualnie ekspozycję i balans bieli, tak by ich wartości się nie zmieniały, a następnie zrób serię ujęć całej sceny. Upewnij się, że ujęcia w pewnej części pokrywają się ze sobą, byś mógł później bez problemów połączyć je w jeden obraz.

Na koniec należy zaimportować pliki do Photoshopa i, wywołując polecenie Plik>Automatyzuj>Photomerge, połączyć pojedyncze fotografie w jeden obraz.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl