ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Sprawdź się jako fotograf na pikniku lotniczym

2015-08-21
11 komentarzy
36
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sprawdź się jako fotograf na pikniku lotniczym
Czy oprócz fotografii fascynują Was też samoloty? Połączcie swoje pasje - wybierzcie się na piknik lotniczy i zróbcie wspaniałe zdjęcia

Wakacje to zawsze czas pokazów lotniczych. To również świetna okazja do sprawdzenia swoich fotograficznych umiejętności. Zdjęcie przedstawia samolot GR2 Tornado, uchwycony przez fotografa Nigela Blake’a zaraz po tym, jak maszyna wystartowała z lotniska RAF-u w Norfolk. Zakradanie się w pobliże lotniska wojskowego nie jest jednak najlepszym pomysłem. W różnych krajach obowiązują różne przepisy. Czasem, jeżeli przedstawicie swoje zamiary, nie będzie problemu z fotografowaniem, ale w innym przypadku, możecie ściągnąć na siebie spore kłopoty.

Dlatego najlepszym sposobem na fotografowanie takich samolotów z bliska jest przybycie na pokazy lotnicze (np. tegoroczny Air Show w Radomiu odbywa się w dn. 22-23 sierpnia). "Fotografowałem z pobliskiego lasu, to było zaraz obok mojego domu. Zdążyłem wcześniej sprawdzić na iPhon’ie gdzie, oraz o której będzie zachodzić słońce i zaplanowałem swój kadr. Przy fotografowaniu tak szybkich maszyny od razu wiadomo, że za tło służyć będzie niebo. Sześć samolotów przemknęło jak błyskawica. Dopiero siódmy udało mi się uchwycić tak, by widoczne było gorące powietrze wydobywające się z silników. Było bardzo zimno, dzięki czemu powietrze wypychane przez silniki mocno się zdeformowało i zapisało na zdjęciu jako interesująca smuga”.

Fotografowanie samolotów  - szybkie wskazówki

  • Bądźcie czujni, patrzcie, jak konkretne samoloty zachowują się w powietrzu, ale pamiętajcie, czasu jest niewiele. Śledźcie wzory, jakie rysują na niebie.
  • Zamontujcie na aparacie długi obiektyw, nawet z telekonwerterem, jeżeli macie taką potrzebę, ustawcie się tak, byście mogli wygodnie panoramować ruch samolotu.
  • Przestawcie się na tryb Priorytetu przysłony i wybierzcie Matrycowy pomiar światła. Do zdjęć pod słońce ustawcie Kompensację ekspozycji na poziomie +2/3 EV.
  • Korzystajcie z czasów ok. 1/1000 s, co umożliwi zamrożenie odrzutowca w locie.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl